Skiffie Worlds 2016 Results Day 4


Under 17 mixed final Thur 12.30

Joint 3rd


1 00:06:31.935 83 Dundrum
2 00:06:32.950 7 North Berwick
3 00:06:36.045 72111 Avoch & eastern
4 – Xxxxxxxxxxxxxxx
5 00:06:41.187 31 Crail
6 00:06:45.702 41 Portsoy
7 00:06:48.551 102 Strangford
8 00:06:53.662 93 FOCCR
9 00:07:14.778 87 Portaferry
10 00:07:21.232 78 Killyleagh RC

 

Dead Heat for Bronze in the Under 17 Mixed Final

Dead Heat for Bronze in the Under 17 Mixed Final

Heats

Open A mixed Heat 1
1 00:12:08.786 3 Coigach
2 00:12:13.825 11 Eastern
3 00:12:27.238 11 St Ayles
4 00:12:32.513 50 Cockenzie
5 00:12:52.477 112 Sketrick
6 00:13:03.228 46 Catterline
7 00:13:16.414 87 Portaferry
8 00:13:22.770 41 Portsoy
9 00:14:24.539 47 Girvan
10 00:16:18.296 57 Blakeney
DNF DNF 81 Donaghadee

Open A mixed heat 2
1 00:12:24.707 72 Avoch
2 00:12:26.782 140 Blades
3 00:12:43.361 31 Crail
4 00:12:47.758 177 Pilchards
5 00:12:59.623 93 FOCCR
6 00:13:15.225 65 Collieston
7 00:13:37.541 123 Longstone cutters
8 00:13:47.048 30 Carrick
9 00:14:08.759 25 Troon
10 00:14:22.377 40 Queensferry
11 00:15:09.063 124 Bristol

Open a mixed heat 3 
1 00:12:20.097 94 Broughty ferry
2 00:12:22.274 83 Dundrum
3 00:12:26.994 70 Bunillidh
4 00:12:31.323 18 Ullapool
5 00:12:40.682 7 North Berwick
6 00:12:50.567 102 Strangford
7 00:12:55.617 27 Islay
8 00:13:08.558 78 Killyleagh RC
9 00:13:30.715 003 WSV
10 00:13:39.045 85 Burghead
11 00:14:56.921 28 North Queensferry

50+ male heat 1
1 00:12:05.357 3 Coigach
2 00:12:13.219 18 Ullapool
3 00:12:19.461 11 St Ayles
4 00:12:26.687 003 WVS
5 00:12:31.249 50 Cockenzie
6 00:12:36.278 14 Blades
7 00:12:41.544 93 FOCCR
8 00:12:48.074 78 Killyleagh RC
9 00:13:03.515 46 Catterline
10 00:13:15.387 26 Pittenweem
11 00:13:34.019 25 Troon
12 00:14:00.979 81 Ayle of quinte
13 00:14:13.398 30 Carrick
DNF DNF – Tasmania and lake Champlain

50+ Male Heat 2
1 00:11:58.744 83 Dundrum
2 00:12:20.654 177 Four pilchards
3 00:12:21.449 112 Sketrick
4 00:12:34.977 31 Crail
5 00:12:38.704 94 Broughtyferry
6 00:12:41.790 156 Killyleagh YC
7 00:12:45.350 102 Strangford
8 00:12:53.418 27 Islay
9 00:12:56.953 86 Alnmouth
10 00:12:58.685 07 North Berwick
11 00:13:03.504 40 Queensferry
12 00:13:11.849 57 Blakeney
13 00:13:30.536 124 Bristol
14 00:13:48.313 123 Langstone cutters
15 00:14:31.101 28 North Queensferry

50 + female heat 1 
1 00:12:42.479 83 Dundrum
2 00:12:59.364 50 Cockenzie
3 00:13:02.751 7 North Berwick
4 00:13:18.031 177 Four pilchards
5 00:13:21.693 112 Sketrick
6 00:13:24.065 70 Bunillidh
7 00:13:35.751 102 Strangford
8 00:14:09.451 25 Troon
9 00:14:21.321 3 WSV
10 00:14:28.682 123 Langstone cutters
DNF DNF 30 Carrick
DNF DNF 156 Killyleagh YC
DNF DNF 3 Coigach

50+ female heat 2 
1 00:13:23.167 111 Eastern
2 00:13:24.827 31 Crail
3 00:13:31.101 41 Portsoy
4 00:13:45.937 140 Blades
5 00:13:57.990 26 Pittenweem
6 00:14:09.398 78 Killyleagh RC
7 00:14:15.556 1 Lake Champlain
8 00:14:30.150 94 Broughty
9 00:15:24.182 86 Alnmouth
10 00:15:57.414 124 Bristol
11 00:16:36.104 79 Black neb
DNF DNF 46 Catterline

50+ female heat 3
1 00:12:57.130 11 St Ayles
2 00:13:19.529 119 Tasmania
3 00:13:30.958 72 Avoch
4 00:13:36.525 93 FOCCR
5 00:13:40.318 40 Queensferry
6 00:13:41.150 28 North Queensferry
7 00:13:59.536 18 Ullapool
8 00:14:24.315 87 Portaferry
9 00:14:39.957 47 Girvan
10 00:15:01.107 57 Blakeney
11 00:15:04.291 77 Ayle of Quinte

 

 

 

Comments are closed.